
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Threshold Voltage | Adjustable |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | No Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 763
Distributors
pcbx
Unit Price$2.34160
Ext.Price$2.34160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.34160 | $2.34160 |
| 10 | $1.76600 | $17.66000 |
| 25 | $1.62137 | $40.53425 |
| 50 | $1.53978 | $76.98900 |
| 100 | $1.46230 | $146.23000 |
| 300 | $1.40027 | $420.08100 |
| 500 | $1.34086 | $670.43000 |
